Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezi’nde, imamlarla birlikte yaptığımız ‘İletişim Akademisi’ eğitimimizden.

 

 

Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezi, “Hüsn-i Tilavet” ve “Tashih-i Huruf” kursiyerlerine yönelik uygulamalı protokol kuralları ve adabımuaşeret semineri düzenledi.

Eğitimci Seyyid Bilal Kabdan tarafından verilen seminerde; iş yeri ve protokolde temsil, iş yerinde iletişim, iletişimde ilk izlenim, doğru kıyafet, beden dili, tokalaşma adabı, ast-üst ile yaşlılarla ve kadınlara selamlaşma ve tanışma, telefonda iletişim, makam odası, tören, ziyaret ve karşılama protokolleri ile sofra adabı gibi konulara değinildi. 

Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezi Diyafram Nefesi

Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezi’nde, imamlarla birlikte yaptığımız; doğru nefes, melodik ses ve iletişim başlıklı eğitimimiz.

Genç Müsiad'tan Nezaket Kuralları ve İletişim Eğitimi

Kayseri Genç Müsiad, yoğun bir katılımın olduğu Protokol, Nezaket Kuralları ve Etkili İletişim konularında sertifikalı eğitim düzenledi. 

kAYSERİ GÜNDEM İÇİN OKUMAYA DEVAM EDİN->

Ömer Tuğrul İnançer Söyleşi Programı

Genç MÜSİAD Kayseri tarafından düzenlenen ve konuk olarak Yazar Ömer Tuğrul İnançer’in katıldığı söyleşi programı gerçekleşti.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Erciyes Üniversitesi, Kaymek ve Genç MÜSİAD Kayseri’nin ortaklaşa hazırladığı, moderatörlüğünü Seyyid Bilal Kabdan’ın yaptığı ve konuk olarak Ömer Tuğrul İnançer’in katıldığı Tasavvuf Sohbetleri programı Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi’nde gerçekleştirildi.

MÜSİAD Kayseri Başkanı Mehmet Kütahneci’nin de katıldığı programın açılış konuşmasını Genç MÜSİAD Kayseri Başkanı Kadir Andaç yaptı ve kültürel faaliyetlere çok önem verdiklerini özellikle de gençlerin kendisini daha çok bilen bir nesil olmasını, bu tarz faaliyetlerin buna vesile olmasını istediklerini vurguladı.

Tasavvuf Musikisi dinletisinin de olduğu söyleşi programı yoğun ilgi gördü. 

https://www.kayserinethaber.com/haber/yazar-omer-tugrul-inancer-tasavvuf-sohbetine-katildi-12869

 

Sanatçı Uğur Işılak Söyleşi

Sanatçı Uğur Işılak ile gerçekleştirdiğimiz ve moderatörlüğünü üstlendiğim:’Mâzi, hâl ve istikbal dairesinde gençlik tasavvuru’ adlı söyleşimiz.

KOCASİNAN AKADEMİ, İMAM VE MÜEZZİN ADAYLARINA NEFES ALMA TEKNİKLERİNİ ANLATTI

Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksekokulu akademisyen ve öğrencilerine Diyafram Nefesi başlığında gerçekleştirdiğimiz eğitim semineri.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi

Öğrencilerimize ‘Diyafram Nefesi’ konusunda eğitim verildi.

15/05/2017

Diyafram Nefesi

Kayseri Kocasinan Belediyesi bünyesinde bulunan, Kocasinan Akademi Gençlik Merkezleri Müdürü Seyyid Bilal KABDAN tarafından öğrencilerimize ‘Diyafram Nefesi’ konusunda eğitim verildi.

Eğitime Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Alper ASLAN, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Şükran GÜNGÖR TANÇ, Doç. Dr. Metin KAPLAN, öğretim elemanları ve öğrenciler katılmıştır. Katılımcılara doğru nefesin diyaframdan alınacağını ve bu sayede etkili hitabetin ilk adımının atılacağını ayni zamanda da sağlıklı bir yaşam sürüleceğini anlatan KABDAN, katılımcılarla eğlenceli ve interaktif bir eğitim gerçekleştirdi.

https://iibf.nevsehir.edu.tr/tr/13744

Prof.Dr. Nevzat Tarhan Söyleşi

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın katılımı, Seyyid Bilal Kabdan’ın moderatörlüğü ile Kayseri’de yoğun bir katılımla gerçekleştirilen söyleşi programında duygusal zekâ, aile içi iletişim, eşler arasında çatışma yönetimi ve öfke kontrolü gibi birçok farklı mesele detaylı bir şekilde konuşuldu.

 

Kayseri Genç Müsiad tarafından düzenlenen bu etkinlik vatandaşların yoğun katılımı ve Kayseri Musiad ana kademenin de desteğiyle verimli bir şekilde tamamlandı.

Kayseri Genç MÜSİAD Başkanı Kadir Andaç, bu tarz söyleşi programların devam edeceğini, alanında uzman birçok konuğun Kayseri’ye geleceğini ve her birinden önemle istifade edeceklerini bildirdi.

https://www.ajanszamani.com/haber/nezvat-tarhan-kayseride-368.html


Seyyid Bilal Kabdan 4/B Sözleşmeli Hafız İmam Hatiplere Diyafram Nefes Eğitimi Verdi

Türkiye’nin değişik bölgelerinde Sözleşmeli Hafız İmam Hatip olarak göreve başlayan İmam-Hatip adaylarına Kayseri Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müdürlüğünde Kocasinan Akademi Gençlik Merkezleri Müdürü Seyyid Bilal KABDAN tarafından etkili ve doğru nefes alma teknikleri ve diyafram konusunda eğitim verildi. Çok keyifli bir ortamda gerçekleşen eğitimde Doğru konuşmanın, etkili hitap etmenin ve sesi güzelleştirmenin önemine vurgu yapan KABDAN “Önemli olan nefes almak değil nefesi nasıl aldığımızdır. Her nefes, cihanda ayrı bir öneme sahiptir. Bu yüzden aldığımız ve verdiğimiz her nefesin kalitesine dikkat edip hayatımızı ona göre şekillendirmeliyiz.” dedi.
http://kayseriihtisas.diyanet.gov.tr/Sayfalar/contentdetail.aspx?MenuCategory=Kurumsal&contentid=346