1990 tarihinde Kayseri’de doğan, babasının mesleği gereği 6 yıl yurt dışında kalan ve daha sonra tekrar Kayseri’ye ikâmet eden 4 çocuklu bir ailenin en büyük ferdi.

2009 yılında Hisarcıklıoğlu Fen Lisesi, 2015 yılı Erciyes Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olarak ülkesine,insanlığa katkı sunmak için çaba sarf etmeye devam etmekte.

İnsan Kaynakları ve Yönetim Organizasyon alanına özel ilgi duyması nedeniyle eğitim ve danışmanlık işiyle 2010 yılından beri yakından ilgilenmekte ve bu alanda çeşitli faaliyetler yürütmekte. İnsanlara kendini bilmenin ve kendini bulmanın ne derece önemli olduğunu idrak ettirirse o derece bu hayattan zevk almakta.

Severek yaptığı bir diğer işte; çeşitli programlarda moderatör mesleğini icra etmektir. Zirâ kendisi her şeyin başının da sonunun da muhabbet olduğuna inanan birisidir.

Protokol sunuculuğu ve seslendirme işiyle de ilgilenen Kabdan,  bireysel ve kurumsal olarak gerçekleştirdiği eğitimlerinin dışında Türkiye Belediyeler Birliği’nde eğitmen olarak görev almakta ve bu sayede çeşitli belediyelere eğitimlere gitmekte.

Çıkış noktasıysa Bizim Yûnus’un da buyurduğu üzere:”İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsen bu nice okumaktır.” sözünü kendisine düstur edinmekte.

Erciyes Üniversitesi’nde şu an Yönetim ve Organizasyon alanında yüksek lisans yapan Kabdan, evli ve iki çocuk babasıdır.